top of page

У Чернівецькій області підведено підсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2016"

Урочисте закриття ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» відбулося 13 лютого на базі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини». 

У ІІ турі конкурсу брали участь 46 педагогів краю. Переможцями конкурсу визначено учителя англійської мови Чернівецької гімназії №5 Олесю Яківчик; вчителя історії Чернівецької загальноосвітньої школи I-III ступенів №16 Любов Ворожбит; вчителя математики Селищанського навчально-виховного комплексу Сокирянського району Олега Бурдейного; вчителя предмета «Захист Вітчизни» Чернівецької спеціалізованої школи I-III ступенів фізико-математичного профілю №6 Андрія Бабюка.

Від імені високопрофесійного журі конкурсантів привітали: голова журі у номінації «Англійська мова» Надія Єсипенко та заступник голови журі у номінації «Захист Вітчизни», полковник Іван Хомік.

Учасників конкурсу привітали директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Григорій Білянін та голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак, які зазначили, що Буковина славиться своїми здобутками, толерантністю та визначними особистостями, серед яких - чимало педагогів. Конкурс «Учитель року» дозволяє побачити на буковинській педагогічній ниві ті кращі зірки, які у важкі часи роблять все можливе, щоб передати свій багаж знань майбутноьому поколінню.

Натхненно та сердечно привітала переможців директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук. «Ми сьогодні зібралися, щоб ще раз підкреслити, що почеснішої місії, ніж місія Вчителя, немає і бути не може. Вітаю голів територіальних громад, які мають рухати децентралізацію в країні. Вони сьогодні з нами, бо їм випала честь будувати освітній простір у процесі децентралізації у своїх громадах, а ми будемо разом з ними рухати цю реформу.

Словами неможливо оцінити важку працю вчителя, бо неможливо словесно оцінити людину, в руках якої доля кожної окремої дитини, доля сім’ї, народу, майбутнє нації. Напевно тому працю вчителя вважають неоціненною. Саме ваша дорога праця формує майбутнє України вже сьогодні! Хтось з мудрих сказав: "Виховання - це посилання листів у поштові скриньки дитячої свідомості". Коли відправив цей лист ти знаєш, але чи дійде він до адресата, чи буде прочитаний - не знатимеш ніколи. Це ваша місія, шановні вчителі", – закцентувала очільник освіти краю.

Як голова оргкомітету, Оксана Михайлівна зауважила, що цьогоріч вперше в області зробили крок до прозорості проведення конкурсу. Кожного конкурсного дня на інформаційних сайтах з’являлися бали учасників - результат їхньої праці. Ще одним вагомим здобутком стала підтримка спонсорів. Окрім затвердженої премії за перше місце в розмірі 1378 грн., за друге - 918 грн. та за третє - 460 грн., вдалося знайти кошти для закупки подарункових сертифікатів мережі гіпермаркету "Епіцентр" на суми: за перше місце - 1750 грн., друге - 1500 грн. та за третє - 1000 грн. Окрема подяка спонсорам-керівникам Чернівецької філії "ПриватБанку" Євгену Маховікову та Ганні Ляшенко, які виділили 15 000 грн.: за перше місце - 1000 грн., за друге - 650 грн. та за третє - 525 грн.

У свою чергу, керівники філії привітали конкурсантів, побажали миру в сім’ях та фінансової стабільності.

Заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук подякував за нелегку вчительську працю та зазначив, що разом обов’язково буде досягнуто мети - розбудови економічно й духовно-багатої, вільної й незалежної України.

До вітальних слів та побажань приєднався також голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Георгійович Фищук, який запевнив: «Участь у конкурсі «Учитель року» – це не підготовка одного дня. Коли ми навчалися в школі, особливо в початкових класах, ми всі хотіли бути схожими на своїх вчителів. Вчителі – це та категорія людей, на яких сьогодні рівняються всі. Як в сім’ї, так і в колективі, суспільстві». Голова Чернівецької обласної державної адміністрації наголосив, що місія кожного вчителя сьогодні – це виховання патріота нашої нації, свідомого українця, який завжди буде готовий стати на захист своєї Батьківщини у складні для неї часи. Окрім того, Олександр Георгійович висловив щиру, подяку вчителям за те, що вони у цей відповідальний час проявляють себе як розуміючі, жертовні і віддані своїй праці громадяни. 

Олександр Фищук також висловив переконання, що всі переможці II туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» на державному рівні проявлять себе фахівцями високого рівня, здатними творчо реалізувати як традиційні форми і методи, так і нові освітні технології.

«Конкурсні сторінки прочитано, але учительська праця не має ні канікул, ні перерв, ні відпочинку. Вона продовжується завжди. Ця праця дуже відповідальна, виснажлива, але така почесна!», – підсумувала церемонію урочистого закриття II туру Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Учитель року-2016» директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації. Окрім того, очільник освіти краю висловила щиру вдячність організаторам конкурсу, міським та районним органам управління освітою, методичним службам всіх рівнів, ІППОЧО, обкому і райкому профспілки працівників освіти і науки, керівникам та працівникам базових конкурсних навчальних закладів, головам та членам журі, педагогічним колективам краю, сім’ям педагогів-конкурсантів та самим конкурсантам, які, не дивлячись на такі важкі часи, змогли, зібравши в кулак всю свою волю, взяти участь у конкурсі.

Усіх учасників, лауреатів та переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» було урочисто нагороджено. 

Позитивний настрій та затишну святкову атмосферу урочистостей створювали ансамбль зразкового художнього колективу вокального гуртка «Шарм» Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» (керівник - Людмила Кірнадз); народний художній колектив гуртка класичного танцю «Арабеск» ЧОЦЕВ «Юність Буковини» (керівник гуртка-методист, лауреат обласної премії імені О.Поповича Галина Пупченко); учениця Лужанського ЗНЗ Кіцманського району Анастасія Флорескул; учениця СЗОШ №22 м.Чернівці, вихованка студії «Гранд Мюзик» Олександра Ткач та вихованці народного художнього колективу хореографічного гуртка «Україночка» ЧОЦЕВ «Юність Буковини» (керівники - Ксенія Папаніна та Яніна Олійник); переможці Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів, учасники 6-го сезону телевізійного проекту «Х-фактор» Олеся Франків та Олександр Атодирес - дует ФранкТодирес; народний художній колектив хореографічного гуртка «Україночка» ЧОЦЕВ «Юність Буковини» (керівник - Яніна Олійник); народний художній колектив гуртка сучасного танцю «ХХІ століття» ЧОЦЕВ«Юність Буковини». «Юність Буковини» (керівнк - Тетяна Любко); керівник вокальної студії Новоселицького будинку дитячої творчості Вадим Балашов під інструментальний супровід Костянтина Нікулаїци; вокальний квартет «Мрія» у складі вихованців народного художнього колективу вокальної студії «Мрія» ЧОЦЕВ «Юність Буковини» (керівник - Заслужений працівник освіти України Світлана Літовська) та студентів відділення «Народна хореографія» Чернівецького училища мистецтв імені С. Воробкевича (керівник - Володимир Долгий); 

Переможців визначено. Але для них це освітянське змагання – не фініш, а по суті – старт. Адже вони представлятимуть Буковину на загальнодержавному рівні.

 

Взято з сайту Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА

http://oblosvita.com/slayder/18547-u-chernvecky-oblast-pdvedeno-pdsumki-turu-vseukrayinskogo-konkursu-uchitel-roku-2016.html

 

Відбулося урочисте відкриття обласного конкурсу

«Учитель року-2016»

В урочистому відкритті «Учитель року-2016» взяли участь керівництво Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, голова Чернівецького обласного комітету профспілки працівників освіти, члени оргкомітету та  члени журі, методисти ІППОЧО.

Всеукраїнський конкурс "Учитель року" – один із способів привернути увагу громадськості до педагогічної професії, учительства та проблем сьогодення у світі. Його проведення – цілеспрямований пошук унікальних сучасних творчих здобутків освітньої галузі. У ньому беруть участь не просто чудові педагоги, а яскраві особистості, чий досвід і сподвижницька праця дають можливість з оптимізмом дивитися в майбутнє нашої держави.

Цьогоріч у ІІ (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016»  беруть участь 46 педагогів області, з яких: 26 «спеціалістів вищої категорії», 16  – «спеціалістів першої категорії»; зі званнями «старший вчитель» – 10 та 6 «учителів-методистів».

Конкурс «Учитель року» це свято педагогічної майстерності, знань, вмінь, талантів. У цьому році маємо можливість обрати найкращих вчителів англійської мови, математики, історії і вперше в Україні – захисту Вітчизни. 

З вітальним словом до всіх присутніх звернулася директор Департаменту освіти і науки Оксана Михайлівна Палійчук: «Велика вдячність, Вам шановні педагоги за те, що Ви є, за те що в такий нелегкий час знаходите в собі сили брати участь у конкурсі. Я думаю, ми всі зібралися тут, щоб дати собі оцінку, порівнятися досвідом, визначити головне і другорядне. У цьому інтелектуальному двобої з самим собою ми знайдемо шлях до перемоги. Цього року на обласному етапі ми вперше робимо крок до відкритості, розміщуючи протоколи усіх конкурсних випробувань».

З щирими привітаннями учасників конкурсу привітали голови журі: Н. Г. Єсипенко, І. М. Черевко, О. В. Добржанський, Я. Б. Зорій, які подякували учасникам за відчуття поваги та вдячності, за вогник знань, який вони несуть новому поколінню, побажали вдало проявити свій вчительський талант, удачі, виваженості та  перемоги.

 

 

Відбулися урочистості присвячені підведенню підсумків районних етапів Всеукраїнських конкурсів

«Вчитель року» та «Класний керівник року»

29 грудня 2015 року, у актовій залі Новоселицької гімназії відбулися урочистості присвячені підведенню підсумків районних етапів Всеукраїнських конкурсів «Вчитель року» та «Класний керівник року».

Захід відбувся за участі начальника управління освіти, молоді та спорту Фолошні В.Г., заступника голови районної ради Цуркан О.Д., голови райкому профспілки Єремейко Л.І., працівників управління освіти, районного методичного кабінету, директорів навчальних закладів, учасників районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року – 2015»,  учасників районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2016», голів профспілкових комітетів.

Церемонію віншування учасників педагогічних турнірів, теплими словами вдячності за сумлінну працю, творчість, фаховість, креативність, педагогічну майстерність, відкрив В.Г.Фолошня.

Конкурсанти нагороджені, спільними грамотами, дипломами управління освіти, райкому профспілки та матеріальним заохоченням.

Переможців названо у чотирьох номінаціях. Так, кращим вчителем району з англійської мови, визнано педагога Новоселицької гімназії Криган Роману Ігорівну. У номінації “Захист Вітичизни” перемогу здобув Чекан Анатолій Сергійович – вчитель Новоселицької гімназії. Високий професіоналізм та компетентність серед істориків проявила  Морар Альона Ярославівна, Острицька ЗОШ. У номінації “Математика” перемогла вчителька Маршинецького НВК Гульпак Діна Володимирівна.  

Кращими класними керівниками стали: Кондря Марина Анатоліївна (Черленівська ЗОШ), Ротар Олена Миколаївна(Котелівський НВК), Власов Сергій Анатолійович (Новоселицька гімназія).

Приємним подарунком для переможців, фіналістів, лауреатів конкурсів та для всіх освітян, які прийшли на свято, були виступи вихованців Будинку дитячої творчості.

Конкурси «Учитель року» та «Класний керівник року» відкрили нові обрії, нові можливості і  нові імена в освітньому літописі Новоселиччини.

 

Взято з сайту Управління освіти, молоді та спорту Новоселицької РДА 

http://n-osvita.com.ua/content/vidbulisya-urochistosti-prisvyacheni-pidvedennyu-pidsumkiv-raionnikh-etapiv-vseukrainskikh-k

 

Відбулася Національна конференція eTwinning Plus Ukraine 2015

11 грудня Національна конференція eTwinning Plus Ukraine 2015 об’єднала близько 200 ітвіннерів з усіх куточків країни. Організатором події виступила команда PSA Ukraine (Сергій Теплов, Валентина Веліченко, Катерина Липовська, Юлія Данилевич).

У заході також взяли участь почесні гості освітньої спільноти: заступник міністра освіти і науки УкраїниПавло Хобзей, головний спеціаліст в сфері мовної політики Міністерства освіти та науки України Оксана Коваленко, аналітичний менеджер Національного офісу Еразмус+ в Україні Жанна Таланова та методисти іноземних мов.  

На початку заходу перед ітвіннерами виступив Павло Хобзей, що привітав їх з успішною діяльністю в програмі eTwinning Plus та розповів про найближчі плани з реформування освітньої системи в Україні. Після чого Жанна Таланова запросила вчителів розширити свої можливості, приєднавшись до проектів Erasmus+.

У свою чергу координатор програми Валентина Веліченко ознайомила учасників з останніми новинами та досягненнями eTwinning Plus в Україні, а керівник програми Сергій Теплов розповів про особливості 8 ключових компетенцій та механізми їхнього формування в учнів.

В рамках конференції учасники взяли участь у корисних воркшопах. Христина Максимець (Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ») провела майстер-клас на тему «Вчитель як менеджер освітнього процесу», де вчителі навчилися керуванню у ході практичних вправ. Надія Михалевич (Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ») розповіла про правила успішної презентації: ознайомила з основами побудови та дизайну презентації, поділилася цікавими секретами та корисними онлайн-сервісами.

У свою чергу Світлана Дроботенко (British Council в Україні) виступила з презентацією «From problems to solutions», під час якої ознайомила вчителів з методом «Шести капелюхів мислення» Е. де Боно, що допомагає вирішувати проблеми. А Олександра Цикура (PSA Ukraine) розповіла про те, що означає бути «активним» і «глобальним» громадянином, що дбає про наступні покоління; та як це використовувати у проектах з учнями.

 

Взято з сайту http://www.etwinning.com.ua/materials/news/180/#ad-image-0

 

 

Підвищення професійної майстерності та розширення методологічного репертуару вчителя англійської мови в молодших, середніх та старших класах

 

Знання іноземної  мови, в нинішній час, грає все більш важливу роль у пристосуванні кожної людини до сучасних світових умов і дає просто величезні переваги майже у всіх сферах життя. Переоцінити значення англійської мови, без усякого сумніву, дуже складно.

На сьогодні досить пріоритетним питанням залишається вивчення англійської мови, а вибір підручника – це прерогатива успішного навчання та володіння іноземної мови. Саме сьогодні на базі загальноосвітнього навчального закладу №2 імені Юрія Федьковича відбувся навчально-методичний семінар-тренінг на тему «Підвищення професійної майстерності та розширення методологічного репертуару вчителя англійської мови в молодших, середніх та старших класах» за участю Роберта Хартінга, методиста освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL. Координували роботу семінару-тренінгу  Світлана Куриш, завідувач НМЦ іноземних мов та міжнародних відносин інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області  та Олена Кузьміна, головний спеціаліст управління освіти Чернівецької міської ради. 

Добровольська Наталія Дмитрівна , вчитель англійської мови Чернівецького ліцею №2, керівник методичного об’єднання вчителів іноземної мови, позитивно відзначила автентичні підручники  Dinternal Book: «Це сучасний підручник з диском на, якому є аудіо-запис вимови саме носія мови. Такі записи  допомагають при постановці вимови та фонетики. Різноманітний набір вправ для розвитку комунікативної компетенції учнів. Регіональна програма «Підвищення рівня іншомовної мовленнєвої компетентності учнів ЗНЗ шляхом розвитку усного мовлення у навчально-виховному процесі з іноземної мови» саме підручники Dinternal Book є інстуметарієм в набутті необхідного рівня іншомовної комунікативної компетенції школярів. У даному продукті досить  вдало підібрані матеріали: аудіювання, письма, читання  та граматики. Хочеться відмітити, що, все ж таки, автентичність підручника це прерогатива,  ніхто краще не розповість та не зробить підбір матеріалів з певної теми, ніж носії мови. Тому ми не випадково обрали саме ці підручники, які ми вважаємо одними із найкращих на часі». 

З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що для кожної людини, яка прагне побудувати хорошу кар'єру, розширити межі свого спілкування, черпати новітню інформацію з першоджерел, відкрити нові життєві перспективи і врешті-решт урізноманітнити своє життя і зробити його більш цікавим, вивчення англійської мови просто необхідно.

 

Взято з сайту Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА

http://oblosvita.com/navigaciya/novyny/14880-pdvischennya-profesynoyi-maysternost-ta-rozshirennya-metodologchnogo-repertuaru-vchitelya-anglyskoyi-movi-v-molodshih-serednh-ta-starshih-klasah.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зимова школа фахової майстерності зібрала креативних вчителів

 

 

«Зимова школа професійної майстерності – це школа практичних навиків та корисних знань для вчителів іноземної мови. Метою школи є активна діяльність, спрямована на покращення роботи, самовдосконалення та розвиток педагогів. Адже вчитель – це та спеціальність, яка вимагає постійного вдосконалення, бо вчитель – це професія від Бога, всі інші професії - від вчителя», - зауважила Ганна Чуйко, президент українського відділення міжнародної асоціації вчителів англійської мови як іноземної IATEFL Ukraine, на закритті Зимової школи професійної майстерності вчителів англійської мови, яке відбулося, 17 січня 2015 року, на базі Чернівецького професійно-технічного училища №8.

Зимова школа професійної майстерності – це школа, яка працювала протягом одного тижня. Вся робота школи була спрямована на освітні потреби учня. Тут вчителі могли почерпнути для себе багато нового і переконатись в тому, що головною та ключовою фігурою у навчальному процесі є не вчитель, а – учень.

Навчання у Зимовій школі проводили молоді тренери, за роботою яких спостерігали досвідчені наставники. Відвідувачам семінарів у Чернівцях, було запропоновано низку майстер-класів, які мали на меті удосконалити професійні та особистісні уміння, розширити свій кругозір, ознайомитися з новими методами навчання, поділитися досвідом із колегами, встановити професійні контакти, поєднати навчання з відпочинком, поновити зустрічі зі старими друзями. У фокусі були такі теми: розуміння процесів викладання та навчання; планування викладання та навчання; мовні знання та уміння; спостереження за ходом уроку; безперервний професійний розвиток.

На урочистому закритті панувала доброзичлива атмосфера: Ганна Чуйко подякувала всім присутнім за плідну та організовану співпрацю, директору закладу ПТУ № 8 Роману Цвірінько - за створення гарних умов для проживання та харчування під час перебування у Зимовій школі; Вікторія Іваніщева, менеджер освітніх проектів професійного розвитку і підготовки вчителів англійської мови, вручила дипломи та подарунки тренерам, менторам та вчителям; Світлана Куриш, завідувач НМЦ іноземних мов та міжнародних відносин ІППЧО, подякувалама організаторам роботи Зимової школи професійної майстерності вчителів англійської мови за надану можливість курсантам пройти навчання, під керівництвом досвідчених тренерів та наставників.

 

 

Взято з сайту Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА

http://oblosvita.com/navigaciya/novyny/14433-zimova-shkola-fahovoyi-maysternost-zbrala-kreativnih-vchitelv.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page